facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Aktualności

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Zwoleńskiego w tenisie stołowym
 
Otwarte Mistrzostwa Powiatu Zwoleńskiego
w tenisie stołowym
 
2 lutego 2013 roku (sobota) 
Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych 

w Zwoleniu 
ul. Wojska Polskiego 78
 
 
Rozpoczęcie zawodów godz. 9.30

Organizatorzy:
Starostwo Powiatowe w Zwoleniu,

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Zwoleniu,                             
Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu.     

Zgłoszenia do zawodów przyjmowane będą  do godz. 9,00     
w dniu zawodów.

tel. Kontaktowe :
Markiewicz Jerzy - 509 213 349                               
Henryk Chołuj - 608 619 602 lub 48 676 33 89 w. 23  
 
Sprawozdanie z działalności PSZS 2012
 
Ubiegła kadencja / w latach 2008-2012 / działalności Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego obfitowała mimo wielu trudności w tym i finansowych szeregiem znaczących osiągnięć organizacyjnych i sportowych.
Rozliczaliśmy się merytorycznie i finansowo w księgowości starostwa, które prowadziło dokumentacje. Dysponowaliśmy średnia kwotę około 10 tysięcy złotych, które było przeznaczone na organizacje zawodów, zakup nagród. Udało się pozyskać część artykułów spożywczych, nagród od okolicznych sponsorów / piekarnia Tomasza Makucha, Ryszarda Głoda" Złoty Kłos", Jana Kościelniaka oraz hurtowni "Mirax", Andrzeja Skawińskiego, hurtowni "Taja". Organizowaliśmy zawody w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, startując w mich aż do szczebla wojewódzkiego. Odbyły się także imprezy wykraczające poza program MIMS jak chociażby coroczne rozgrywane otwarte mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym, lekkoatletyczne "Gimnazjady" w Policznie, współrywalizowaliśmy biegi przełajowa w Sycynie, odbyły się turnieje piłki ręcznej na "orliku" bądź na hali. Po raz pierwszy odbył się memoriał Andrzeja Mroza w tenisie stołowym. Uczestniczyliśmy także w organizacji turnieju mikołajkowego w halowej piłce nożnej. Czy w turnieju o Puchar Starosty w piłce siatkowej, w festynie z okazji 3 maja.
Swoją działalność dokumentowaliśmy w prasie codziennej, regionalnej i na stronie internetowej. Odnieśliśmy duże sukcesy na polu sportowym. Złoty medal w finale wojewódzkich,
Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zdobyły piłkarki nożne z PSP Zakrzówek pod opieką Pawła Chmielewskiego w latach 2008 oraz 2009.
Ponadto w finałach wojewódzkich startowali coroczne z PG Zwoleń ręczni z PS Zwoleń, który najwyższą bo czwartą lokatę zajęli w 2010 roku. Opiekunem był Jerzy Markiewicz. W tych finałach wystartowali także piłkarki ręczne z PSP Zwoleń pod opieką Hanny Kazirodek, które zajęły IX miejsce w roku 2012. W finałach wojewódzkich systematycznie startowali biegacze przełajowi z obszaru całego powiatu. Udało się im zajmować miejsce w czołowej dziesiątce, dotyczy to szczególnie szkól z rejonu Policzny, której przedstawicielem Dominik Ptaszyński zdobył złoty medal w kategorii szkół podstawowych. Dobrze spisywali się także biegacze z gminy Przyłek. Natomiast udanie w zawodach siatkarskich na szczeblu międzypowiatowym prezentowali się siatkarze z PS Kazanów, a także koszykarki z PSP Zwoleń pod opieką Ewy Surmacz, które zostały złotymi medalistkami w roku 2012. Medale w finałach międzypowiatowym zdobyły piłkarki i piłkarze nożni również z PSP Zwoleń z tej szkoły. W klasyfikacji powiatów nigdy nie zajmowaliśmy ostatniego miejsca w okręgu radomskim, a także w województwie mazowieckim. Najlepiej zaprezentowali się w roku 2008, kiedy to zajęliśmy V miejsce w regionie radomskim oraz  XXV w województwie mazowieckim.
W klasyfikacji szkół podstawowych najwyższą VII lokatę w regionie radomskim zajęła PSP Zwoleń a w klasyfikacji gimnazjów PG Zwoleń było X. 
Baza sportowa w ciągu minionych czterech lat uległa poprawie widać to przykładzie chociażby ZSO Tczów gdzie powstała piękne hala sportowa, czy odrestaurowanym boiskom w Kazanowie, Przyłęku, Policznie. W najbliższym okresie planowana jest budowa pełnowymiarowej hali sportowej przy ZSR Zwoleń. Powstały nowe zespoły ligowe w siatkówce dziewcząt gdzie nasz region reprezentowały MPKS Zwoleń, a wkrótce, bo 14 października dołączyła do nich drużyna piłkarzy ręcznym z "Orląt" Zwoleń.
Mamy nadzieję, iż mimo nadchodzących czasów, następne lata będę dla naszego związku latami pełnymi sukcesów sportowych i organizacyjnych. Liczymy również na dobrą współpracę z obecnymi tutaj przedstawicielami władzy starostwa.
 
Komunikat
 
Komunikat
 
Nastąpiła zmiana terminu mistrzostw Powiatu w tenisie stołowym szkół  podstawowych i gimnazjalnych.

Zawody  dla obu kategorii odbędą się w dniu 14.03.2012 w  PSP w Kazanowie 

Jerzy Markiewicz


 
 
 
Komunikat z zawodów
 
W dniu 28 stycznia 2012 r. w Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu odbyły się  Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. Otwarcia dokonał Waldemar Urbański - Starosta Zwoleński. Życzenia sukcesów przekazał Arkadiusz Sulima – Wicestarosta Zwoleński.
W turnieju startowało 65 zawodników. Rywalizowali oni w następujących kategoriach: 
  • OPEN kobiety,
  • OPEN mężczyźni,
  • Szkoła średnia dziewczęta / chłopcy,
  • Gimnazjum dziewczęta/ chłopcy,
  • Szkoła podstawowa dziewczęta / chłopcy
OFICJALNE WYNIKI
OPEN kobiet:
1.    Kraśkiewicz Anna – Łagów 
2.    Giermasińska  Małgorzata – Zwoleń

OPEN mężczyzn:
1.    Gos Michał – Jedlnia Letnisko
2.    Król Mateusz – Kazanów
3.    Kacperczyk Marcin - Bartodzieje

Szkoła średnia dziewczęta:
1.    Walkiewicz Wiktora – ZSR-T Zwoleń
2.    Kwaśnik Angelika – ZSR-T Zwoleń

Szkoła średnia chłopcy:
1.    Oleś Arkadiusz – ZSR-T Zwoleń
2.    Kołaga Kacper – ZST Radom
3.    Krawiec Przemysław – ZSR-T Zwoleń

Gimnazja dziewczęta:
1.    Karasek Edyta – Puławy
2.    Giermasińska Angelika – PG Zwoleń
3.    Janicka Ewelina – PG Tczów

Gimnazja chłopcy:
1.    Urbanek Mateusz – PG Sydół
2.    Szymczyk Łukasz – PG Wólka Zamojska
3.    Giermasiński Adrian – PG Zwoleń

Szkoła podstawowa dziewczęta:
1.    Janicka Katarzyna – PSP Janów
2.    Janicka Klaudia – PSP Janów
3.    Czarkowska Weronika – PSP Zwoleń

Szkoła podstawowa chłopcy:
1.    Kraśkiewicz Paweł – PSP Łaguszów 
2.    Janicki Sebastian – PSP Janów
3.    Pawelec Dominik – PSP Grabów Stary 

W kategorii OPEN mężczyzn podobnie jak w latach ubiegłych uczestniczył Marian Karolik – Wójt Gminy Kazanów znany z organizowania zawodów tenisa stołowego w gminie i inicjator organizowania Otwartych Mistrzostw Powiatu.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali za I miejsce puchary (OPEN kobiet i mężczyzn), w pozostałych kategoriach statuetki. Za zajęcie II miejsca zawodnicy otrzymali rakietki. Nagrody i dyplomy uznania uczestnikom Mistrzostw wręczyli Waldemar Urbański,  Arkadiusz Sulima oraz Jerzy Markiewicz – Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Zwoleniu.
Nagrody i  napoje ufundowało Starostwo Powiatowe w Zwoleniu. Ponadto uczestnicy otrzymali pączki ufundowane przez Starostwo oraz  Pana Ryszarda Głoda właściciela Piekarni z Kazanowa, który od wielu lat sponsoruje zawody sportowe tenisa stołowego i biegi przełajowe. 
Szczególne podziękowania składamy nauczycielom Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu,  za przeprowadzenie Mistrzostw Panu Grzegorzowi Stawarzowi , Magdalenie Szymanowicz, Bronisławie Zielińskiej- Wdowskiej, Adamowi Bartosiewiczowi oraz Katarzynie Serewiś.

Henryk Chołuj
Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza