facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Historia

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Zwoleniu (PSZS) został powołany na Walnym Zgromadzeniu w dn. 25.01.2000r. Jest kontynuatorem działalności swojego poprzednika z lat poprzedzających reformę administracyjną i zaistnieniem na nowo powiatu zwoleńskiego.

Przewodniczącym PSZS został Pan Jerzy Markiewicz nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej w Baryczy, a później Publicznego Gimnazjum w Zwoleniu. 
Funkcję zastępcy pełnił Przepiórka Sławomir nauczyciel  Publicznej Szkoły Podstawowej w  Kazanowa, przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został Jerzy Brzozowski nauczyciel Publicznej Szkoły w Przyłęku, rolę skarbnika pełnił Stanisław Leśniewski. Sekretarzem został nauczyciel Zespoły Szkół nr 1 w Zwoleniu Pan Tomasz Kwaśnik.
    
Funkcję przewodniczącego PSZS Pan Jerzy Markiewicz pełni do chwili obecnej, zastępcami  są: Pan Kwaśnik Stanisław nauczyciel ZSL w Zwoleniu i Pan Przepiórka Sławomir nauczyciel Publicznego Gimnazjum w Kazanowie. Sekretarzem jest Pan Andrzej Mróz nauczyciel Publicznego Gimnazjum w Sydole, skarbnikiem Pan Grzegorz Cieślakowski nauczyciel Publicznego Gimnazjum w Przyłęku. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej jest Pan Kwaśnik Tomasz nauczyciel Publicznego Gimnazjum w Strykowicach Górnych. 

PSZS dotowany jest przez Starostwo Powiatowe w Zwoleniu w kwocie około 12 tysięcy złotych rocznie. Wystarczy to nam na organizację zawodów, zakup nagród częściowo pokrywamy koszty wyjazdu na finały wojewódzkie Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Pozyskujemy również fundusze od okolicznych sponsorów.

Przez ponad dekadę swojego istnienia zanotowaliśmy szereg znaczących sukcesów sportowych i organizacyjnych. 

Nigdy nie ,,zamykaliśmy” tabeli w klasyfikacji powiatów w skali byłego województwa radomskiego, plasujemy się często w środku jak choćby w roku ubiegłym. Również w skali województwa nie okupujemy dolnych rejonów tabeli. 
Spośród szkół np. w roku ubiegłym PSP Zwoleń zajęło 6 miejsce w regionie radomskim.
PG Zwoleń 10 miejsce. Sklasyfikowano ponad 150 szkół. Wśród ok 270 szkół sklasyfikowanych w województwie PG Zwoleń zajęło 49 miejsce a PSP Zwoleń 63. 

W minionym okresie zdobywaliśmy złote medale w finałach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, a uczyniły to dziewczęta z PSP Zakrzówek w piłce nożnej ( op. P. Chmielewski). Srebrne medale zdobywali podopieczni Z. Lewandowskiego z Tczowa, również w piłce nożnej. W finałach tych grali też piłkarze z Zwolenia - V miejsce i futbolistki z tej szkoły. W finałach uczestniczyły również siatkarki z Kazanowa ( B. Łodygowska, B. Przepiórka). Najczęściej jednak bo 6-krotnie w finałach wojewódzkich MIMS startowali piłkarze ręczni z PG Zwoleń pod opieką trenera Pana Jerzego Markiewicza plasujący się w czołówce zajmując IV-V miejsca ( w ostatnich latach).
Swój udział zaznaczyli także szczypiorniści z PSP Zwoleń oraz szczypiornistki z PG i PSP Policzna ( S. Pająk, Z. Kuciara). W finałach MIMS brały udział podopieczne E. Surmacz z PSP Zwoleń.

Godnie reprezentowali nas lekkoatleci odnosząc sukcesy w skali międzynarodowej - doskonała postawa Dominika Ptaszyńskiego z Czarnolasu ( op. nieżyjąca już Ewa Holender) w czwórboju lekkoatletycznym w Niemczech, a wcześniej mistrzostwo Polski.
Warto wspomnieć o obchodach 50-lecia SZS, na których obecni byli znani zasłużeni lokalni działacze i byli sportowcy ( m.in. Pan Marian Woronin, Pan Jan Szerla), a w roku ubiegłym obchodziliśmy 10 - lecie istnienia Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Zwoleniu .
    
     Korzystamy z poprawiającej się bazy sportowej, jak chociażby z " Orlika" czy bieżni lekkoatletycznej w Policznej.
Rozgrywamy również zawody na nowych obiektach w PSP Zwoleń, PG Przyłęk oraz najnowszej sali w Tczowie. 

Staramy się zagospodarować czas w okresie ferii zimowych i letnich, a także motywować  młodzież do rozwijania swoich talentów w klubach i szkołach sportowych.

Przewodniczący PSZS  
Pan Jerzy Markiewicz
Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza