facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Przyłęk

Urząd  Gminy w  Przyłęku 
26-704  Przyłęk
tel.(0-48) 677 30 01

ZAPRASZAMY NA STRONĘ GMINY PRZYŁĘK

www.przylek.pl

      Gmina Przyłęk leży w południowej części województwa mazowieckiego. Jest gminą typowo rolniczą liczącą 31 wsi w tym 30 wsi sołeckich. Użytki rolne stanowią 76% obszaru gminy. Pozostałe tereny to lasy, łąki, pastwiska i zbiorniki wodne.
      Głównymi uprawami są zboża, warzywa i owoce (szczególnie truskawki). Kluczowe znaczenie dla gminy ma również hodowla trzody chlewnej i bydła.
       Na uwagę zasługują walory turystyczne gminy, co wynika z jej położenia w malowniczej dolinie  rzeki "Plewki", "Zwolenki"  i „Czerniawki” oraz bezpośredniego sąsiedztwa z Wisłą.
Ponadto przy rzece "Plewce" usytuowany jest zbiornik retencyjny z lustrem wody 13 ha. Turysta może również mile spędzić czas w miejscowości Andrzejów - Borowiec, gdzie zlokalizowany jest Rezerwat Żółwia Błotnego. 
       Zbiorniki wodne znajdujące się na terenie gminy obfitują w ryby, natomiast okoliczne lasy w grzyby. Gmina Przyłęk otwarta jest na rozwój turystyki jak również agroturystyki.

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza