facebook
Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
mapka Kazanów Przyłęk Policzna Zwoleń Tczów

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości

2017-11-15
A- A +A

Podobnie, jak w latach ubiegłych władze powiatu zwoleńskiego uczestniczyły w zorganizowanych w Zwoleniu dwudniowych obchodach 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Tradycyjnie obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zwoleniu zostały zainaugurowane 10 listopada. Zorganizowany po raz drugi Bieg Niepodległości zgromadził liczną grupę uczniów zwoleńskich szkół, którzy w towarzystwie Burmistrz Zwolenia Bogusławy Jaworskiej, Wicestarosty Arkadiusza Sulimy i zastępcy Burmistrza Włodzimierza Kabusa pokonali dystans 1918 m wokół zalewu, przy ulicy Sportowej. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale.

Główne obchody 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się Mszą Świętą za Ojczyznę w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, z udziałem Pocztów Sztandarowych i Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia. Następnie liczne delegacje reprezentujące urzędy, instytucje, organizacje i stowarzyszenia złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Zwoleniu.  W skład delegacji powiatu zwoleńskiego biorącej udział w tym szczególnym wydarzeniu weszli: Waldemar Urbański Starosta Zwoleński, Arkadiusz Sulima Wicestarosta, Stanisław Bartosiewicz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Zwoleniu oraz Edyta Sulima Sekretarz Powiatu.  Uroczystości pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza zakończyły się przemówieniem okolicznościowym  wygłoszonym przez Bogusławę Jaworską - Burmistrz Zwolenia.

Na dalsze świętowanie uczestnicy uroczystości przenieśli się do Kina Świt w Zwoleniu. Stało się już tradycją zwoleńskich obchodów Święta Niepodległości, że przygotowywane przez poszczególne placówki oświatowe z gminy Zwoleń akademie są prawdziwą ucztą duchową i wielkim świadectwem  współczesnego patriotyzmu. Z wielką dumą i radością obejrzeliśmy zaprezentowany program artystyczny pt. „Kocham Cię Polsko”, który przygotowany został przez PSP z Paciorkowej Woli. Gratulując dyrekcji, nauczycielom i uczniom składamy jednocześnie wyrazy uznania i dziękujemy za dostarczenie nam  tak wielu wspaniałych wrażeń.

Edyta Sulima

Sekretarz Powiatu

Program Regionalny - Mazowsze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

dla rozwoju Mazowsza